Časté otázky

Co je to Evropská občanská iniciativa (EOI)?

EOI je oficiálně uznaná hromadná petice, kterou mohou občané EU žádat Evropskou komisi, aby navrhla legislativu v záležitostech, v nichž může legislativu vytvářet. Aby byla EOI přijata, musí se pro ni během jednoho roku od zahájení nasbírat nejméně jeden milion ověřených podpisů. Podepíšete-li EOI online nebo na papírovém formuláři, je zásadní, abyste poskytli všechny požadované informace a vyplnili je správně, jinak váš podpis nebude započítán.

Proč je tato EOI tak důležitá?

Zatímco si toto čtete, stovky milionů hospodářských zvířat po celé Evropské unii trpí v klecích. Mnohá nemají prostor ani k tomu, aby se v kleci otočila. Úspěšná EOI Konec doby klecové pomůže změnit výhled do budoucna pro zvířata na evropských farmách.

Kdo může podepsat EOI petici?

Podepsat mohou všichni občané EU, kteří:

  • mají národnost členského státu EU (kromě UK) a
  • dosáhli věku, kdy mohou volit ve volbách do Evropského parlamentu – to znamená věku 18 let, kromě Rakouska, kde mohou volit od 16 let.
  • Pro více informací navštivte webové stránky.

Co se stane, když dosáhneme svého cíle?

Evropská komise bude muset oficiálně odpovědět na náš požadavek zákazu klecí na farmách a organizátoři EOI budou moci prezentovat iniciativu přímo Evropskému parlamentu. Dosažením jednoho milionu podpisů ukážeme politikům, že lidé napříč kontinentem mluví společným hlasem za ukončení doby klecové.

Proč ode mě potřebujete určité informace?

Každý členský stát EU rozhoduje, jaké osobní údaje požaduje na EOI petici. Některé členské státy požadují pouze jméno a adresu, ale jiné žádají takové informace, jako je číslo občanského průkazu nebo pasu. Všechny informace, které na petici vyplníte, budou použity pouze odpovídajícím členským státem a budou bezpečně vymazány, jakmile bude váš podpis započítán.

Kolik hospodářských zvířat se v EU chová v klecích?

faq-chart-CZ