Bieži uzdotie jautājumi

Kas ir Eiropas pilsoņu iniciatīva (ECI)?

ECI ir oficiāli atzīts masu lūgumraksts, ar kuru Eiropas pilsoņi var mudināt Eiropas Komisiju ierosināt tiesību aktu par tādiem tematiem, par kuriem Eiropas Komisijai ir pilnvaras ierosināt tiesību aktus. Lai to pieņemtu, ECI viena gada laikā kopš uzsākšanas ir jāsavāc vismaz viens miljons apstiprinātu parakstu. Parakstoties tiešsaistē vai uz papīra, ir svarīgi, lai tu sniegtu visu veidlapā pieprasīto informāciju un to norādītu pareizi, citādi tavu parakstu var nepieskaitīt.

Kādēļ ECI ir tik svarīga?

Kamēr tu šo lasi, simtiem miljoni lauksaimniecības dzīvnieku Eiropas Savienībā dzīvo sprostos un ciešanās. Daudziem no tiem nav pat tik daudz vietas, lai apgrieztos. Veiksmīga ECI „Neturi būrī” palīdzēs mainīt dzīvnieku izredzes audzētavās Eiropā.

Kurš var parakstīt ECI lūgumrakstu?

Var parakstīties visi ES pilsoņi, kuri ir:

  • kādas ES dalībvalsts (neskaitot Apvienoto Karalisti) pilsoņi un
  • ir sasnieguši pietiekamu vecumu, lai balsotu Eiropas Parlamenta vēlēšanās — tas nozīmē, ka viņiem ir 18 vai vairāk gadu, izņemot Austriju, kurā balsstiesīgais vecums ir 16.
  • Vairāk informācijas meklējiet Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē

Kas notiks, kad mēs sasniegsim savu mērķi?

Eiropas Komisijai būs oficiāli jāreaģē uz mūsu aicinājumu aizliegt sprostus lauksaimniecībā, un kampaņas organizētāji varēs tieši iepazīstināt Eiropas Parlamentu ar iniciatīvu. Savācot vienu miljonu parakstu, pēc parādīsim politikas veidotājiem, ka cilvēki visā kontinentā kopīgi vēlas izbeigt turēšanu būrī.

Kādēļ no manis nepieciešama konkrētā informācija?

Katra ES dalībvalsts izlemj, kura personas informācija tai nepieciešama ECI lūgumrakstam. Dažām dalībvalstīm nepieciešams tikai vārds un adrese, bet citas pieprasa papildu informāciju, piemēram, pases numuru. Visu informāciju, kas ievadīta lūgumraksta lapā, katra dalībvalsts izmantos tikai tam, lai apstiprinātu parakstu, un šo informāciju droši iznīcinās pēc paraksta pieskaitīšanas.

Cik daudz dzīvnieku ir iesprostoti sprostos Eiropas Savienībā?

faq-chart-EN