Pytania i odpowiedzi

Czym jest Europejska Inicjatywa Obywatelska (ECI)?

Europejska Inicjatywa Obywatelska jest oficjalnie uznaną masową petycją, w której obywatele Europy mogą zażądać od Komisji Europejskiej zaproponowania prawa w dziedzinach, w których ma możliwość wprowadzić takie prawodawstwo. Aby została zaakceptowana, EIO musi mieć co najmniej milion ważnych podpisów zebranych w ciągu jednego roku od rozpoczęcia. Niezależnie od tego, czy podpisujesz się online, czy na papierze, musisz podać wszystkie wymagane w formularzu informacje i dokładnie go wypełnić, w przeciwnym razie Twój podpis może nie zostać policzony.

Dlaczego ta EIO jest taka ważna?

Jak wiadomo, setki milionów zwierząt hodowlanych w Unii Europejskiej cierpią w klatkach. Wiele z nich nie może się nawet obrócić. Sukces EIO Koniec Epoki Klatkowej pomoże zmienić los zwierząt hodowanych w europejskich gospodarstwach rolnych.

Kto może podpisać petycję EIO?

Wszyscy obywatele UE, którzy są

  • obywatelami państwa członkowskiego UE (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii) i
  • w wieku umożliwiającym głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego – oznacza to wiek 18 lat lub więcej, z wyjątkiem Austrii, w której wiek uprawniający do głosowania wynosi 16 lat
  • By uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Komisji Europejskiej.

Co się stanie, gdy osiągniemy nasz cel?

Komisja Europejska będzie musiała formalnie odpowiedzieć na nasze wezwanie do zakazania stosowania klatek w hodowli, a organizatorzy będą mogli przedstawić inicjatywę bezpośrednio Parlamentowi Europejskiemu. Zebranie miliona podpisów pokaże decydentom, że ludzie na całym kontynencie mówią jednym głosem i chcą zakończyć Epokę Klatkową.

Dlaczego potrzebujecie ode mnie pewnych informacji?

Każde państwo członkowskie UE decyduje, które dane osobowe są konieczne do podpisania petycji EIO. Niektóre państwa członkowskie wymagają tylko nazwiska i adresu, ale inne wymagają podania takich informacji, jak numer paszportu. Wszystkie informacje, podane na stronie petycji, będą używane wyłącznie przez każde z państw członkowskich do sprawdzenia ważności podpisu i zostaną bezpiecznie zniszczone natychmiast po zliczeniu twojego podpisu.

Ile zwierząt hodowlanych jest w klatkach w Unii Europejskiej?

faq-chart-PL